Aan het woord

Johannes Barkmeijer in Seizoener, lente 2015

“Het is belangrijk dat ouders begrijpen waarom het op onze school niet alleen gaat om het kennen, maar om het evenwichtig aanspreken van het denken, voelen en willen. Een kind moet zich door enthousiasme kunnen verbinden met de leerstof om zich te ontwikkelen. Om het filosofisch te verwoorden: de weg naar binnen en de weg naar buiten zijn een en dezelfde. Voor leerkrachten betekent dit dat ze bij elk kind afzonderlijk de juiste weg of manier moeten vinden om toegang te krijgen tot het kind, opdat het kind zich vervolgens langs dezelfde weg of op dezelfde manier kan leren uiten en ontwikkelen. Om dit te bereiken is een open verstandhouding vereist, een verbinding van persoon tot persoon, en daarin schuilt het spirituele van onze opvoeding, zonder dat dit verder uitgesproken hoeft te worden. Pas als bij een kind het innerlijke leven gewekt en aangesproken wordt, ontstaat er een chemie van liefde voor de wereld en liefde voor zichzelf, waardoor het kind steeds meer zichzelf wordt.” (directeur Johannes Barkmeijer in Seizoener, lente 2015)