Oud-leerlingen doen vervangingen in De Wingerd

Juf Nina-Marie die sinds oktober de kinderverzorgster vervangt in de peuterklas is een oud-leerling van onze school. Na haar tijd op De Wingerd schakelde ze moeiteloos over naar het GO! in Kapellen. Vanaf de derde graad stapte ze over naar thuisonderwijs/zelfstudie en behaalde ze 2 jaar later haar diploma sociaal technische wetenschappen via de examencommissie in Brussel. Doorheen haar middelbare schoolloopbaan werd duidelijk dat wat zij meekreeg vanuit De Wingerd toch vaak het verschil maakte. Was het nu de verhalenstof over de Romeinen die bij de lessen Latijn terugkwam, haar creatieve uitwerking van allerhande opdrachten of het doorzettingsvermogen en de wilskracht die ze nodig had om de examencommissie binnen de vooropgestelde planning tot een goed eind te brengen, ze kon steeds terugvallen op de brede basis die ze hier meekreeg. Ondertussen heeft ze haar hart volledig verloren aan de schattigste leerlingengroep van de school, onze peuters... Met hart en ziel verzorgt ze hen en ondersteunt ze het kleuterteam. Wat de toekomst zal brengen, weet ze nog niet maar Nina-Marie kijkt deze met vol vertrouwen te gemoet. Ze is blij om weer in haar oude school te kunnen komen en dankbaar voor de ervaringen van toen en nu.

20220324 094354

Ook bij onze oudste leerlingen vinden we dezer dagen een oud-leerling in de klas. We worden momenteel namelijk uit de brand geholpen door Juf Linde. Zij vervangt in de zesde klas juf Wibrigje. Linde ging na De Wingerd naar de middelbare steinerschool De Es in Berchem. Vanaf het derde middelbaar ging ze omwille van de afstand tussen de school en haar huis naar het GO! in Kapellen. Ze schakelde vanaf de 3de graad ook over naar thuisonderwijs/zelfstudie en behaalde anderhalf jaar later haar middelbaar diploma humane wetenschappen via de examencommissie. Ze combineerde deze zelfstudie met het bieden van ondersteuning bij ons op school in het kader van het individueel traject dat haar zusje Nette bij ons in de klas van juf Wibrigje volgt. Ondertussen studeert ze pedagogische wetenschappen aan de universiteit van Gent. Vorig jaar behaalde ze haar bachelor en dit academiejaar is ze gestart aan haar master in de klinische orthopedagogiek en disability studies. Het ondersteunen van anderen zit er bij Linde al van jongs af aan in. Na haar tijd op de steinerschool miste ze vooral het creatieve en kunstzinnige aspect in het reguliere onderwijs. Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan en ze greep elke mogelijkheid dan ook aan om zaken creatief uit te werken. Of het nu een opdracht voor school was of naar aanleiding van een familiefeest ze koos steevast voor een mooi uitgewerkt kunstzinnig project. Ze leerde bij ons op school dat iedereen er mag zijn en dat we allemaal onze eigen uitdagingen en meerwaarde meebrengen. Vol enthousiasme staat ze nu voor de klas en kan daarbij nog vlot de leerstof die ze destijds hier aangeboden kreeg terug halen om het nu aan onze zesde klassers uit te leggen. Welke richting ze na haar studies uit zal gaan, weet ze nog niet maar ze kijkt er sowieso naar uit...

20220324 094542